Ile trwa projektowanie i budowa?


CZAS TO PIENIĄDZ
Powiedzenie znane każdemu i jak istotne przy budowie domu. Pomimo różnych mitów panujących w Polsce, prawda jest następująca: szybka budowa = tania budowa. Faktem jest, że w mniejszym lub większym stopniu każdy miesiąc budowy generuje stałe koszty zarządzania i utrzymania budowy. Nawet jeśli zdecydowałeś się nie zlecać kompleksowo budowy jednej firmie tylko próbujesz sił tzw. "systemem gospodarczym" to czy zastanawiałeś się ile godzin dziennie/ tygodniowo wymaga to twojego zaangażowania? 

Budowa wymarzonego domu wcale nie musi trwać parę lat. Doświadczenie zarówno w projektowaniu jak i budowie pozwala nam dostosować harmonogram prac do oczekiwań inwestora, jednocześnie skracając każdy etap procesu inwestycyjnego do minimum.

Krótkie terminy realizacji uzyskujemy dzięki:
 • przemyślanej konstrukcji - przy projektowaniu od samego początku uwzględniamy wpływ konstrukcji danego elementu na czas jak i koszt budowy;
 • projektowaniu w 3d - już od etapu koncepcji i kończąc na dokładnych projektach wykonawczych używamy oprogramowania do modelowania 3d. Dzięki temu łatwiej i szybciej trwa proces akceptacji proponowanych rozwiązań przez inwestora oraz na budowie minimalizujemy ilość popełnianych błędów do minimum. A jak wiadomo każdy błąd oznacza konieczność poprawy co może mieć istotny wpływ na harmonogram;
 • zastosowaniu odpowiednich materiałów np. najczęściej murujemy z silikatów. Zalet mają wiele ale w tym przypadku istotne jest łączenie na klej a nie zaprawę. Dzięki temu znacznie szybciej ściana wysycha i jest gotowa do dalszych prac;
 • wykorzystaniu nowoczesnych sposobów komunikacji takich jak grupy whatsapp/ messenger w celu przyspieszenia akceptacji detali projektowych i materiałowych przez inwestora jak również w celu szybciej i precyzyjnej komunikacji decyzji i zadań do pracownikom na danej budowie;
 • stosowaniu stałego monitoringu budowy - bardzo istotne z punktu widzenia harmonogramu jest zapobieganie ewentualnym kradzieżom na budowie. Dodatkowo, stały monitoring pełni funkcję mobilizującą dla wszystkich ekip na budowie :)
 • szczegółowemu planowaniu każdego etapu budowy i bieżącej kontroli realizacji planu;
 • doświadczeniu w zamawianiu materiałów i podwykonawców - długoletnie doświadczenie w tym zakresie pozwala nam uniknąć niepotrzebnych przestojów na budowie poprzez zamawianie materiałów i ekip podwykonawczych z odpowiednim wyprzedzeniem.

Czas projektowania i budowy oczywiście zależy od wielu czynników ale w ogólnym zarysie prace realizujemy w poniższych terminach:
 1. Koncepcja projektowa: 1-3 tygodni.
 2. Kosztorys budowy: 1-2 tygodnie.
 3. Projekt budowlany: 2-4 tygodni.
 4. Pozwolenie na budowę: 1-2 miesiące.
 5. Stan surowy zamknięty domu - 2-4 miesiące.
 6. Stan deweloperski: 2-4 miesiące.
 7. Stan "pod klucz" 2-3 miesiące.
Powyższe oznacza, że jeżeli dzisiaj mamy 31/07/2020, istnieje możliwość że wprowadzisz się do swojego nowego domu już na przełomie maja/ czerwca 2021.

Chciałbyś poznać szczegóły? Zapraszam do kontaktu.